Проект "Чисте небо"

Проект "Чисте небо"

 Чисте небо, чисті зорі над Південим Бугом...
Зупинімось, останній є шанс,
Оглянімось - благаємо вас.
Все задумано мудро в природі.
Жити всьому у мирі й злагоді.
                         
Річка хай куди хоче тече.
Пташеняті підставим плече.
Як зрубаємо дерево, вмить
Поспішаймо хоч два посадить.

Як асфальт, то не через калину.
Джерельце хай не знає зупину.
Полюбімо природу палко,
Не топчемо ногами фіалку...

Як розоримо світ цей ущерть,
Вирок нам - без війни буде смерть,
Зупинімось, останній є шанс -
Ця планета не тільки для нас.

         Традиційні способи господарювання побутовими відходами  себе вичерпують. Ми бачимо, що ключем розв'язання проблеми  поводження з твердими побутовими відходами є еволюційна зміна суспільного ставлення до відходів, як до об'єкта ресурсоцінного господарювання, а не як до сміття. Другою проблемою є питання питної води, охорони водних багатств.
          Ми патріоти свого міста і краю повинні зробити все, щоб зберегти і примножити його багатства для прийдешніх поколінь.

         Проект "Чисте небо" передбачає інформаційно - просвітницьку діяльність, організаційні та правові дії, направлені на формування екологічної свідомості населення міста.
     
1. У місті багато ентузіастів, які проводять пропагандистську діяльність щодо екології міста. В освітніх закладах ведеться просвітницька робота щодо шкідливості вихлопних газів, засмічення, охорони, очищення та збереження води.

2. Санітарні служби не тільки збирають штрафи, а й проводять результативні дії по забороні паління сміття, запобігають накопиченню відходів і обмежують їх шкідливий вплив  на навколишне природне середовище та здоров'я людей.

3. Міське радіо та телебачення проводить низку переконливих передач по боротьбі за чисте небо, чисте повітря, чисті вулиці, парки, аргументовано переконує у важливості сортування відходів.

4. Міська влада веде пропаганду на бігбордах під девізом "Місто без сміття", забезпечує  сортування відходів, їх своєчасне вивезення та утилізацію, вирішує питання побудови підприємства по переробці відходів, очищення стічних вод.

5. Виховні та просвітницькі заходи організовуються не тільки в школах, а й у всіх підприємствах міста.

6. В майбутньому місті  в першу чергу розробиться система вирішення проблеми, де головним критерієм успішності буде постійне зменшення кількості таких відходів, які розміщуються у звалищах і не використовуються, як вторинний ресурс.

7. Зменшується забруднення території міста побутовими відходами.

8. Зменшиться обсяг захоронення побутових відходів.

9. Забезпечується виготовлення додаткової товарної продукції за рахунок утилізації ресурсоцінних компонентів побутових відходів.

10. Впроваджуються новітні технології в сфері поводження з твердими побутовими відходами, в результаті чого ця сфера перетворюється  на рентабельну галузь.

11. Мешканці міста озеленюють вулиці, створюють затишні куточки живої природи навколо свого житла,  облагороджують пляжі, береги рік, розчищають джерела, криниці, насаджують алеї, сквери, парки, підгодовують птахів.



Наше бачення екологічних проблем міста

  
   

Кращі еко - плакати учнів школи

  

  

В здоровій природі - здорове суспільство 

З давніх-давен в українському народі і в наших краян існувала добра традиція оберігати річки й озера від забруднення та замулювання, опоряджувати джерельця води, які б'ють з-під землі, утримувати береги ставків, обсаджувати їх деревами. 
Нині, пройшовши вздовж річок, ми часто бачимо, що береги їх розорані і розкопані, дерева і кущі вирубані, місцевість навкруги перетворюється на смітник, захаращена різними відходами. Зникають і замулюються джерела цілющої води, міліють ріки, бідніє краса землі, без якої міліє і душа людини, стає холоднішою і байдужішою. Навколишня природа потребує допомоги. 



Ми повинні підтримувати традицію наших предків і зберігати природу. 
Біля джерела поставити знак "Екологічно чисто та безпечно"