Я і природа

Спілкуючись з природою, необхідно пам'ятати про її охорону.
Відпочиваючи в лісі, парку, на луках, біля річки не завдавайте природі шкоди.

1. Намет і вогнище неодмінна особливість колективного відпочинку. Щоб не ламати гілки дерев, придбайте металеві кілочки і триніг для казана.
2. Зустрівши в лісі заблукане, кволе чи хворе звіреня або пташе­ня, не підбирайте його, бо можна перенести в селище чи місто за­разну хворобу, а повідомте про це місцевого лісника або працівників ветеринарної служби.
3. Не дозволяється брати в руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує від них дорослих диких тварин, позбавляє малят материнської опіки, вони стають легкою здобиччю хижаків і браконьєрів.
4. Не рекомендується розбивати намет на стрімких схилах бере­гів озер і річок, бо може обвалитися берег.
5. Розводити вогнища можна лише там, де дозволяє лісник і обо­в'язково обкопати його рівчачком. Найкращі дрова соснові, яли­нові: вони горять рівно, повільно, дають якнайменше іскор. Рубати дерева і ламати гілки заборонено, можна користуватися сушняком.
6. Збираючись додому, погасіть тліючі головешки, закопайте сміт­тя (посуд з целофану, як і скляний, заберіть з собою, адже він не розкладається в ґрунті).
7. Під час відпочинку в лісі улюблене заняття збирання грибів. Зрізуйте їх обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мо­хового килима.
8. Любителі посидіти на березі річки чи озера з вудкою повинні пам'ятати, що дозволяється ловля риби лише після закінчення не­ресту риби, приблизно з червня. Норма вилову не більше 5 кіло­грамів. Ловити рибу можна тільки у відведених для цього водоймах.
9. Ті, хто полюбляє полювати на диких звірів і водоплаваючу птицю, повинні знати терміни і місяці полювання (на звірів — восени, на водо­плаваючу птицю — в серпні) та види тварин, дозволених до відстрілу.
10. На природі потрібно користуватись фотоапаратом з довгофокусним об'єктивом це дає змогу не підходити до звіра чи птаха надто близько.
11. В походах, під час екскурсій не потрібно створювати шум, вми­кати радіо в той час, коли птахи гніздяться і виводять пташенят. Не можна руйнувати пташині гнізда, мурашники, адже мурашки є "са­нітарами" лісу і знищують шкідників.
12. Слід берегти рослини в парках, скверах, на квітниках, добре за ними доглядати, і тоді вони прикрашатимуть наше місто і села, на­ші домівки.
13. Не рвіть великі букети польових і лугових квітів. Вони при­крашатимуть ваш дім 1-2 дні, а Землю вічно, оскільки розмно­жуються насінням, кількість якого залежить від кількості зірва­них нами рослин.
14. Не залишайте "автографи" на деревах, тому що при цьому вони втрачають сік, а на відкриту "рану" вільно потрапляють шкідливі для дерева бактерії. 


Пам'ятайте:

- Обпалена у вогнищі металева консервна банка розклада­ється протягом 5-7 років, а необпалена — 80.
- Папір повністю розкладається тільки через 2 роки, полі­етиленовий пакет понад 200, а скло — 1000 років.

Ось які картини ми бачимо щовесни: на стихійних ринках торгують природою: підсніжниками, крокусами та черемшою.
 Ці люди знищують те, чого вже й так замало на Землі.  А ми їм потураємо і тим робимо злочин перед всім живим.