Із творів - роздумів

«Місто Хмельницький – моє рідне місто. Тут я народилася і живу. Я побувала в багатьох містах, а моє місто – найкраще. Тільки метро та хороших доріг у нас немає»
Ірина
«Хмельницький чудове місто з різноманітними вулицями, будинками, парками, майданчиками. Кожне місто різне за своєю історією, або ж легендами, а наше Поділля – особливе. Не кожен може похизуватися трьома назвами початком річки Південний Буг, фортецями, де є заповідник Подільські Товтри, в яких знаходяться безліч тварин, що занесені до Червоної книги.
Ми мріємо про місто Хмельницький як про місто чисте, багате, з хорошими дорогами, чистим повітрям, з великою кількістю зелених насаджень.
А ще для міста важливо, щоб було більше ігрових майданчиків, відновити атракціони в парках»
Наталія
«На мою думку місто Хмельницький має бути знаменитим, до міста приїжджають багато туристів, бо тут багато культурних та історичних пам’яток, театрів, музеїв, парків з атракціонами. Якби я була мером міста, я би подбала про те, щоб було багато спортивних секцій для дітей та підлітків, щоб у всіх школах та дитячих садочках було добре опалення взимку та нормальний ремонт. В мікрорайонах міста розбиті парки із дитячими майданчиками. Я впевнена, що інженери та винахідники придумають спосіб збереження електроенергії, зменшення кількості заводів, що викидають багато шкідливих речовин у атмосферу.
Для того, щоб місто було гарне, потрібно прибирати сміття, поставити баки для сортування твердих відходів, вчасно вивозити сміття з дворів, подумати про те, щоб сміття утилізувалося, перероблялося. Я гадаю, що в майбутньому місті жителі міста їздитимуть на автомобілях, які не приноситимуть шкоду навколишньому середовищу.
В місті мало місць для культурного відпочинку. Ми б хотіли відвідувати різні виставки робіт талановитих художників та просто талановитих людей. Можливо в майбутньому місті люди будуть більше піклуватися про навколишнє середовище, не шкодити йому, берегти місто, природу, планету для нащадків.»
Дарія
«Я дуже хочу, щоб змінилося життя в місті. Щоб було кращим та доступнішим лікування, щоб був зручний і дешевий транспорт, щоб було більше для дітей розваг і менше можливостей вживання напоїв та цигарок, щоб були кращими дороги та площадки у подвір’ях, щоб було більше спортивних центрів, різноманітних безкоштовних гуртків»
Анна
«Я бачу своє місто в майбутньому гарним та чистим. Парк у нашому мікрорайоні із атракціонами, фонтанами, спортивними атракціонами, альтанками для відпочинку.
Якщо це можливо, то ми б хотіли розділити дороги для дитячого транспорту: велосипеда, роликів, скейт. А ще якби були парки для собак. От якби в місті був зоопарк із здоровими, чистими і на кормленими звірами. А саме головне, щоб люди займалися спортом і вели здоровий спосіб життя.»
Анастасія
«Я впевнена, що в майбутньому Хмельницький буде екологічно чистим, всебічно «продвинутим» містом. Я мрію, щоб у кожному мікрорайоні був справжній парк, де можна було б провести час з користю для здоров’я. Ми закладемо парк на березі річки Кудрянка»
Анастасія
«Місто Хмельницький – це велике село, де мало музеїв, парків, місць для культурного відпочинку. Погані дороги, майже не працюють заводи. Якби не базари, важко уявити життя хмельничан. Має бути більше заповідників, по захисту тварин і рослин»
Надія
«Я б хотів, щоб в місті не зрізали дерева. В подвір’ї, де я живу, їх просто обрізали так, що вони вже не відживуть. А був хороший сад із сливами вишнями, горіхами»
Євген
«Яким я бачу своє місто? Чистим, зеленим, щоб у місті було більше заходів, концертів.
Щоб у річки не викидали сміття, місто подбало про сміттєпереробний завод»
Сергій
«У моєму місті мало майданчиків для занять спортом, мало футбольних полів. Я думаю, що потрібно збудувати ще один стадіон, каток, критий басейн чи аквапарк. Наше місто не буде гарним без великої кількості квітів та фонтанів.
Проводити в місті роботу, щоб люди підтримували футбольний клуб «Динамо Хмельницький». Якби машини були на електриці, то викидів в атмосферу було би значно менше»
Іван
«… спланованих маршрутів тижнів, більше парків та музеїв. Щоб у місті був аквапарк. Хочу, щоб відремонтували старі будинки в центрі міста. Поза містом поставити екологічно чисті сонячні батареї та вітряки з генераторами електроенергії. На берегах річок створити більше об лаштованих пляжів. Хочу, щоб усі школи в місті були утеплені і мали сучасне обладнання. Хочу, щоб закрили ХАЕС, або хоч, принаймі, більше не добудовували, краще подбати про безпечну роботу тих блоків, що вже є. Хочу, щоб менше постачали місту китайської та іншої неякісної продукції. Щоб менше було таких заводів та фабрик, що забруднюють навколишнє середовище…»
Михайло
«Побудувати нові дороги, відремонтувати старі. Школам надавати більше коштів на розвиток освіти, придбання різного обладнання. В старих приміщеннях школи (таких як наша) встановити пластикові вікна, щоб зберегти тепло, учням буде взимку тепліше. Сподіваюсь, що в майбутньому моє місто буде красивим.»
Ігор
«В моєму місті має бути багато паркових зон для відпочинку від повсякденного життя, вихлопних газів. Адже парки, ліс очищають повітря. Якщо люди докладуть зусиль, не будуть розкидати сміття, місто буде чистим».
Владислав
«Місто буде чистим, якщо замість штрафів, організації будуть виконувати роботи по благоустрою – це складніше, ніж просто дати гроші.
У місті майбутнього немає бездомних людей, немає бездоглядних тварин. Люди мають бути добрими, а не злостивими, щирими, дбати про людей, тварин, вулиці міста, подвір’я свого будинку»
Анна-Єлизавета
«У місті є один пляж, але води річки брудні, різні відходи стікають у річку. У місті є музеї, але вони в поганих приміщеннях. В мікрорайоні нашої школи треба розробити парк, або зону відпочинку»
Вадим
« У місті треба відкрити більше музеїв, виставочних залів. А для молодих людей створити більше робочих місць»


«Я бажаю, щоб до влади не приходили люди, які беруть хабарі, чинять беззаконня. Мрію, щоб у нашому мікрорайоні біля Кудрянки був закладений парк, де ми могли б відпочивати, дихати свіжим повітрям. А ще хочеться мати в місті аквапарк, «Макдональдc». Хотілося б, щоб у нашому місті відбувалося більше цікавих подій, а на земельній ділянці мого дідуся знайшли родовище нафти чи газу…»
Ростислав
«Я думаю, що Хмельницький буде в майбутньому красивим і знаменитим містом. Для майбутніх нащадків ми піклуватимемося про рідне місто. У нас найкраща вода, бо за неї піклувалися наші предки. Хмельницький розвивався і буде розвиватися духовно, культурно. Було б добре, якби у нас нарешті відкрили краєзнавчий музей у новому приміщенні. У Хмельницькій області є багато заповідних зон (в т.ч. Товтри), які допомагають збагачувати повітря. Місто може вийти на світовий рівень, стати європейським містом за допомогою людей, які про нього піклуються»
Ліна
«Я дуже хочу, щоб у моєму місті в майбутньому було багато чистих річок, щоб вони не забруднювалися, береги доглянуті. В моєму місті достатньо шкіл, дитячих садочків, спортивних майданчиків, зон відпочинку, закладів для культурного розвитку. Я вірю, що будуть збережені історичні будинки, вулиці, пам’ятники»
Ольга